Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Policjanci odnaleźli czteroosobową rodzinę, która zgubiła się w lesie (foto)

Czteroosobowa rodzina z psem przyjechała do lasu na spacer i grzyby, ale zgubiła się i nie potrafiła wrócić do auta. Wezwali na pomoc policjantów. Funkcjonariusze zlokalizowali rodzinę i wyprowadzili ją z lasu. Była kilka kilometrów od swojego samochodu.

W sobotę (19 września) około godziny 18 do policjantów dotarła informacja o rodzinie, która przyjechała do lasu na grzyby i nie potrafi znaleźć drogi powrotnej. Do poszukiwań ruszyli funkcjonariusze, by jak najszybciej dotrzeć do zaginionych.

Informacji na temat lokalizacji było niewiele. Nie pomagały też mapy zainstalowane w telefonie. Rodzina szukała punktu orientacyjnego a dyżurny poprosił, by zrobiono fotografię pobliskich słupków, na których były oznaczenia mogące pomóc w poszukiwaniach. Zdjęcie trafiło do policjantów, którzy byli w okolicach lasu. Mundurowi szybko wytypowali miejsce w które mogła udać się rodzina.

Kilkadziesiąt minut później udało się dotrzeć do rodziców z dwójką dzieci i psem. Szczęśliwi dziękowali policjantom, że udało się ich odnaleźć. Okazało się, że byli kilka kilometrów od swojego auta. Policjanci przetransportowali ich na parking, skąd mogli cali i zdrowi wrócić do Gorzowa Wlkp.

( fot. Policja lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone