Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Pijana matka opiekowała się trójką dzieci. W domu trwała libacja alkoholowa

27-latatka będąc pod wpływem alkoholu „opiekowała” się trójką swoich dzieci. Gdy na miejscu zjawiła się policja w domu odbywała się libacja alkoholowa. Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Dzieci trafiły do Pogotowia Opiekuńczego, a ich matka do aresztu.

Policjanci z Ząbkowic Śląskich otrzymali zgłoszenie informujące, że w jednym z mieszkań w centrum miasta odbywa się libacja alkoholowa i prawdopodobnie przebywają tam dzieci. Po dotarciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się trójka dzieci w wieku 3-7 lat. Opiekę nad nimi powinna sprawować ich matka, jednak badanie alkomatem wykazało, że w organizmie ma prawie 2 promile alkoholu. W mieszkaniu znajdowało się również dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, z którymi kobieta wspólnie spożywała alkohol.

Warunki jakie zastali policjanci na miejscu interwencji nie pozwalały na pozostawienie tam dzieci, nie było również osoby, która mogłaby się nimi zaopiekować, dlatego trafiły do bezpiecznego Rodzinnego Pogotowia Opiekuńczego. Dorosłymi natomiast zajęli się śledczy. 27-letnia kobieta trafiła do policyjnego aresztu.

Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia przez sprawowanie opieki nad dziećmi w stanie nietrzeźwości może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O całej sprawie został również powiadomiony sąd rodzinny i nieletnich.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone