Sobota, 24 września 202224/09/2022

Pijany 19-latek potrącił 15-latkę i uciekł. Nastolatka walczy o życie w szpitalu (zdjęcia)

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi, który prowadząc samochód pod wpływem alkoholu potrącił 15-latkę i uciekł z miejsca wypadku. Nastolatka w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Lekarze walczą o jej życie.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 19 września, na ul. Powstańców Śląskich Godowie. 19-letni kierujący samochodem osobowym marki Skoda Octavia, jadąc od Łazisk w kierunku Gołkowic, nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechał na chodnik i potrącił 15-letnią mieszkankę powiatu wodzisławskiego, wsiadającą w tym samym czasie do zaparkowanego na poboczu pojazdu.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej. Następnie porzucił samochód przy ul. 1 Maja w Godowie i pieszo oddalił się do miejsca, w którym próbował się ukryć.

15-latka w stanie bardzo ciężkim została śmigłowcem LPR przetransportowana do szpitala. Lekarze walczą o życie nastolatki.

Do miejsca ukrycia się mężczyzny policjantów doprowadził pies. 19-latek został zatrzymany. Jak się okazało podczas badania alkomatem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości, nieudzielenie pomocy oraz spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu do 12 lat więzienia.

(fot. KPP Wodzisław Śląski, KPP Wodzisław Śląski)

Komentarze wyłączone