Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Jechał peugeotem bez dwóch opon. 33-latek był pijany (foto)

Policjanci zatrzymali 33-letniego kierowcę peugeota, który jechał pojazdem nieposiadającym dwóch opon. Jak się okazało powodem takiego zachowania był krążący w organizmie mężczyzny alkohol.

Policjanci z komisariatu na Starym Mieście zostali skierowani na jedną z ulic wrocławskiego Rynku. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna miał jeździć tam osobowym peugeotem. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na dwóch felgach pojazd nie posiadał opon.

Po dotarciu na miejsce okazało się, że 33-latek kierujący autem był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna ten był świadomy swojego lekkomyślnego zachowania i po wytrzeźwieniu złożył wyjaśnienia.

Pojazd nieodpowiedzialnego kierującego został odholowany na parking strzeżony, a mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. 33-latek odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Komentarze wyłączone