Czwartek, 06 października 202206/10/2022

4 i 9 latek podpalili dwa samochody. Straty oszacowano na 20 tysięcy złotych (wideo)

Do pożaru dwóch samochodów doszło na jednym z parkingów w Tczewie w woj. pomorskim. Jak ustalili policjanci, za podpaleniem stoją dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat.

22 września br. o godzinie 16.20 oficer dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o pożarze dwóch samochodów, do którego doszło na parkingu przy ulicy Ogrodowej. Funkcjonariusze ustalili, że przyczyną pożaru było podpalenie.

Jak się okazało związek z pożarem mają dwaj chłopcy w wieku 4 i 9 lat. Mundurowi po dotarciu do rodziców podejrzewanych nieletnich ustalili w rozmowie z chłopcami, że po wejściu do audi a4 zapalniczką podpalili maseczkę ochronną, którą pozostawili w audi, a sami wyszli z auta. W wyniku powstałego pożaru płomienie zajęły także zaparkowane bok mitsubishi.

Śledczy zajmujący się tym zdarzeniem przyjęli zawiadomienia o popełnionych przestępstwach od pokrzywdzonych mężczyzn. W wyniku pożaru audi powstały starty na kwotę 5 tys. złotych, zaś w wyniku pożaru mitsubishi powstały straty na kwotę 15 tys. złotych.

Po wstępnych ustaleniach chłopcy wrócili pod opiekę rodziców, a materiały w tej sprawie wkrótce trafią do sądu rodzinnego, który zadecyduje o losie chłopców.

(fot. KPP Tczew, źródło KPP Tczew)

Jeden komentarz

  1. I wszystko przez covid19, jak by go nie było to i maseczki w audi by nie było.