Niedziela, 28 maja 202328/05/2023

Groźny wypadek w Mławie. Moment zderzenia zarejestrowała kamera (wideo)

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na skrzyżowaniu w Mławie. Dwie osoby zostały ranne. Moment zderzenia pojazdów zarejestrowała kamera monitoringu.

Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 14, w pobliżu przejścia dla pieszych i szkoły podstawowej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierująca samochodem marki Volvo, 48-letnia mieszkanka pow. mławskiego, jadąc ul. Pogorzelskiego w kierunku Al. Piłsudskiego, nie ustąpiła pierwszeństwa i z dużą prędkością wjechała na skrzyżowanie, doprowadzając do zderzenia z oplem, którym kierowała 46-letnia mławianka.

Po zderzeniu z volvo, kierująca oplem straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Volvo natomiast uderzyło w ogrodzenie i taras prywatnej posesji, wywracając się na bok.

Obie kierujące zostały przewiezione do szpitala w Mławie, doznały ogólnych potłuczeń ciała. Były trzeźwe. Interweniujący patrol zatrzymał kierującej volvo prawo jazdy. Sprawa zostanie skierowana do sądu z wnioskiem o ukaranie. Mławska policja skierowała do zarządcy drogi wnioski o poprawę widoczności oznakowania poziomego i pionowego na tym skrzyżowaniu.  

(fot. KPP Mława, źródło KPP Mława)

Komentarze wyłączone