Czwartek, 06 października 202206/10/2022

21-latek dusząc ekspedientkę i grożąc nożem, ukradł pieniądze ze sklepowej kasy (foto)

Kryminalni z Malborka zatrzymali na gorącym uczynku 21-latka, który usiłował dokonać rozboju na ekspedientce jednego z marketów na terenie miasta.

We wtorek około godziny 17.30 dyżurny malborskiej komendy został powiadomiony o tym, że w jednym z marketów na terenie miasta doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej do sklepu wszedł zamaskowany mężczyzna. Sprawca dusząc ekspedientkę przewrócił ją na ziemię, po czym wyciągnął nóż i grożąc jego użyciem ukradł ze sklepowej kasy pieniądze. W środę przed południem mundurowi zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy.

Funkcjonariusze weszli za nim do sklepu i zatrzymali go w momencie, gdy rzucił się na ekspedientkę usiłując dokonać kolejnego rozboju.

Policjanci przy mężczyźnie znaleźli nóż oraz gaz obezwładniający. Zatrzymany 21-latek trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna jest również podejrzany o dokonanie kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów na terenie miasta. Do zdarzenia doszło 5 września br., gdzie sprawca chcąc utrzymać się w posiadaniu skradzionych rzeczy użył wobec ekspedientki gazu.

W czwartek 21-letni mieszkaniec miasta usłyszał sześć zarzutów. Dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, usiłowania rozboju, kradzieży rozbójniczej oraz kradzieży sklepowych na łączną kwotę blisko 2 tysięcy złotych.

Teraz grozi mu kara do 12 lat więzienia. Dzisiaj sąd przychylił się do wniosku śledczych i prokuratora stosując wobec podejrzanego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

(fot. Policja Pomorska, źródło Policja Pomorska)

Komentarze wyłączone