Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pijana 33-latka chciała zaparzyć herbatę. Omal nie wysadziła bloku w powietrze (foto)

Policjanci zatrzymali 33-letnią mieszkankę jednego z budynków wielorodzinnych we Wschowie w woj. lubuskim. Lokatorzy bloku wyczuli silną woń gazu wydobywającego się z mieszkania kobiety co mogło doprowadzić do eksplozji. Okazało się, że 33-latka chciała zaparzyć sobie herbatę. Kobieta była kompletnie pijana.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek 24 września. Mieszkańcy jednego z budynków wielorodzinnych zawiadomili policję, że z jednego z mieszkań wydobywała się silna i intensywna woń gazu. 

Pogotowie gazowe odcięło dostęp do gazu w całym budynku, natomiast wschowscy policjanci w mieszkaniu zatrzymali 33-latkę, która znajdowała się pod wpływem alkoholu. Z jej bełkotliwych wyjaśnień wynikało, że  chciał sobie tylko zaparzyć herbatę. Kobieta trafiła do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Badanie trzeźwości wskazało prawie 2,5 promila w jej organizmie.

Po wytrzeźwieniu z kobietą zostaną wykonane czynności procesowe. Dzięki czujności lokatorów, interwencji pracowników pogotowia gazowego oraz szybkim czynnościom wschowskich policjantów nie doszło do potencjalnej eksplozji, która mogła zakończyć się katastrofą.

(fot. Policja Lubuska, źródło Policja Lubuska)

Komentarze wyłączone