Sobota, 04 lutego 202304/02/2023

Ukradł buty. Po zatrzymaniu śpiewał policjantom „pójdę boso, pójdę boso…”

Policjanci z Rudnej na Dolnym Śląsku zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o zniszczenie drzewek oraz liczne kradzieże sklepowe. Łupem sprawcy padły m.in. sportowe buty. Po zatrzymaniu i odzyskaniu skradzionego obuwia, sprawca zaczął śpiewać „pójdę boso, pójdę boso…”

Policjanci z komisariatu w Rudnej zauważyli, na ulicy sąsiadującej z komisariatem, połamane drzewka i powywracane kosze na śmieci. Od razu zaczęli ustalać okoliczności tego wandalizmu. Bardzo szybko namierzyli sprawcę, którym okazał się 26-letni mieszkaniec gminy.

Mężczyzna jeszcze przed zniszczeniem drzewek, tego samego wieczoru, dokonał kradzieży butów sportowych i książki w jednym z miejscowych sklepów. Dodatkowo funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie liczne kradzieże sklepowe, których 26-latek dokonał przez ostatnie tygodnie. W tym czasie łupem sprawcy padł czajnik, dwa opiekacze do kanapek, żaroodporne naczynie i kapsułki do prania. Straty sklepu to ponad 500 złotych.

Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. U jednej z mieszkanek Rudnej funkcjonariusze zabezpieczyli naczynie żaroodporne, a u kolegi zatrzymanego skradzione buty. Kiedy policjanci zabezpieczyli przywłaszczone obuwie, młody wandal zaczął śpiewać „pójdę boso, pójdę boso…”.

26-latek ma na swoim koncie też inne kradzieże i włamania, których dopuścił się w przeszłości. Usłyszał już zarzuty. Będzie odpowiadał za zniszczenie mienia na szkodę Urzędu Gminy w Rudnej. Niszcząc drzewka i kosze na śmieci spowodował straty na ponad 2 tysiące złotych. Dodatkowo do jego długiej listy przestępstw doszły kolejne kradzieże sklepowe.

(fot. KPP w Lubinie, źródło KPP w Lubinie)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze wyłączone