Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Poszukiwany dwoma listami gończymi uciekał przed policją (wideo)

Kierowca volkswagena passata uciekał przed policją. Mężczyzna był poszukiwany dwoma listami gończymi od 2016 roku. 35-latek został zatrzymany. Policja udostępniła nagranie z pościgu.

Kryminalni z Wieliczki w woj. małopolskim prowadzili działania za 35 -letnim mieszkańcem powiatu, który był poszukiwany od ponad 4 lat, dwoma listami gończymi za m.in. przestępstwa przeciwko mieniu, a także przestępstwa narkotykowe.

18 września na drodze krajowej nr 94 w Wieliczce, mundurowi zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który poruszał się volkswagenem passatem. Policjanci przystąpili natychmiast do zatrzymania samochodu, ale kierujący nie reagował na ich sygnały i jechał dalej łamiąc szereg przepisów ruchu drogowego oraz stwarzając zagrożenie wobec innych uczestników ruchu drogowego.

Funkcjonaiusze z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi rozpoczęli pościg za 35-latkiem, który w pewnym momencie skręcił w drogę szutrową i dojechał w rejon pobliskiego lasu licząc, że pieszo uda mu się uciec przez policjantami. 35-latek po kilku minutach został zatrzymany.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, do którego się przyznał. 35-latek trafił do Aresztu Śledczego. Poszukiwany dwoma listami gończymi ma do odbycia karę 3 lat więzienia.

(fot. wideo KPP Wieliczka, źródło KPP Wieliczka)

Komentarze wyłączone