Poniedziałek, 15 sierpnia 202215/08/2022

Zabójstwo 3-miesięcznego niemowlęcia. Matka dziecka i jej konkubent usłyszeli zarzuty (zdjęcia)

32-latek jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad 3-miesięcznym niemowlęciem. Matka dziecka zdaniem śledczych widziała, że chłopcu dzieje się krzywda, lecz nie reagowała. W sobotę dziecko zmarło. Kobieta oraz jej konkubent zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

W minioną sobotę po godz. 4 rano dyżurny otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego prawdopodobnie doszło do śmierci niemowlęcia. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Na miejscu zastali osoby zgłaszające oraz pogotowie ratunkowe, które stwierdziło zgon 3-miesięcznego chłopca. W mieszkaniu znajdowała się matka dziecka i jej konkubent.

Byli nietrzeźwi. 39- letnia kobieta i jej 32- letni partner zostali zatrzymani.

Przeprowadzone liczne czynności procesowe, w tym wizja lokalna oraz sekcja zwłok dziecka pozwoliły na sformułowanie zarzutów wobec matki niemowlęcia i jej konkubenta.

Śledczy ustalili, że mężczyzna od końca czerwca, czyli od momentu narodzin dziecka, znęcał się nad chłopcem ze szczególnym okrucieństwem. Powodem jego agresji miał być płacz niemowlęcia. Mężczyzna najprawdopodobniej stosował przemoc będąc pod wpływem alkoholu.

Podejrzany w prokuraturze usłyszał zarzut zabójstwa i znęcania się ze szczególnym okrucieństwem, a kobieta zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieudzielenia pomocy.

Na wniosek nowodworskiej prokuratury, Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim zastosował wobec podejrzanych najsurowsze środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa 32-latkowi grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 39- letniej kobiecie kara pozbawienia wolności do lat 5. Jednocześnie nie można wykluczyć, że zarzut wobec matki dziecka może ulec zmianie na surowszy.

(fot. KPP Nowy Dwór Mazowiecki, źródło Nowy Dwór Mazowiecki)

Jeden komentarz

  1. W tym przypadku powinna być jedyna kara dla obu potworów – Tłuczenie kamienia na łańcuchu aż do końca życia!!!! A batog powinien chłostać potworki przez cały czas.