Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Amstaff pogryzł dwóch chłopców. 12-latek walczy o życie w szpitalu

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają okoliczności zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Przemyślu. Pies zaatakował i pogryzły dwóch chłopców. 12-latek walczy o życie w szpitalu.

W poniedziałek, 28 września po godz. 13 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ul. Lelewela, pies zaatakował dwóch chłopców.

Jak wynika ze wstępnych informacji dzieci przebywały w mieszkaniu 11-latka, który mieszka z dwoma psami rasy Amstaff. W pewnym momencie jedno ze zwierząt zaatakowało 12-letniego chłopca. 11-latek chcąc ratować kolegę także został pogryziony. Obaj poszkodowani trafili do szpitala. Obrażenia 11-latka nie zagrażają jego życiu, niestety stan 12-latka lekarze określają jako ciężki.

Straszy z chłopców przez ponad godzinę był reanimowany. Doznał głębokich rany kąsanych twarzy, szyi i klatki piersiowej. 12-latek został przewieziony do specjalistycznego szpitala w Katowicach.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia. W tej sprawie trwają dalsze czynności.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone