Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Uszkodził dwa samochody i wjechał w ścianę marketu (zdjęcia)

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu dostawczego, który jadąc w stanie nietrzeźwości ulicami Milicza uszkodził dwa zaparkowane samochody osobowe i czołowo uderzył w ścianę marketu.

W niedzielę około godz. 20 policjanci zostali powiadomieni, że na ulicy Wierzbowej w Miliczu kierowca samochodu typu bus w trakcie manewru skręcania uszkodził zaparkowanego osobowego mercedesa. Sprawca kolizji odjechał z miejsca w stronę ulicy Trzebnickiej. W trakcie ucieczki nie dostosował prędkości jazdy do swoich możliwości i na łuku drogi w lewo pojechał na wprost uszkadzając zaparkowany samochód osobowy marki Fiat, po czym z impetem czołowo uderzył w ścianę marketu spożywczego. Uszkodzony mercedes sprinter został unieruchomiony, a kierujący nim mężczyzna wyszedł z pojazdu i pieszo oddalił się z miejsca zdarzenia.

Kierowca został po chwili zatrzymany przez policjantów na jednej z pobliskich ulic. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec Milicza. Mężczyzna był nietrzeźwy – badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a uszkodzony pojazd został odholowany. Pozostałe dwa uszkodzone samochody zostały przekazane właścicielom. Na miejsce zdarzenia przybył także właściciel marketu, który we własnym zakresie zabezpieczył uszkodzony budynek.

Sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem będąc w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone