Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

W okrutny sposób zabił psa, bo był nieposłuszny (foto)

52-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego odpowie za zabicie psa ze szczególnym okrucieństwem. Właściciel czworonoga uśmiercił zwierzę, bo jak twierdził, było ono nieposłuszne.

Policjanci uzyskali informację o tym, że jeden z mieszkańców tarnobrzeskiego osiedla Sobów, znęcał się nad zwierzęciem, a następnie je uśmiercił. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia.

W toku prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że właściciel suczki rasy mieszanej, zabił zwierzę, po czym zapakował do foliowego worka i porzucił w lesie, na terenie gminy Grębów.

Właścicielem psa okazał się 52-latek. Policjanci zatrzymali go na jego posesji. Funkcjonariusze, odnaleźli też martwe zwierzę, które zostało zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Lekarz potwierdził, że suczka poniosła śmierć na skutek uderzeń ciężkim przedmiotem.

Mężczyzna usłyszał w tej sprawie zarzut. Przyznał się do brutalnego zabicia zwierzęcia i opisał w jakich okolicznościach do tego doszło. Tłumaczył, że pies był nieposłuszny, ciągle uciekał i wyrządzał szkody w innych domostwach.

Za naruszenie przepisów o ochronie zwierząt, 52-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkapracka)

2 komentarze

  1. Czekamy na wyrok skazujący. Tak obrzydliwych czynów jest sporo więc chcemy słyszeć też o konsekwencjach.

  2. ja go kur zrobił bym posłusznym ale właściciela pieska to kur