Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Kobieta postrzelona w trakcie polowania. Interweniował śmigłowiec LPR

46-letnia kobieta została postrzelona w trakcie polowania, które odbyło się w powiecie wieluńskim, w woj. łódzkim. Poszkodowana trafiła śmigłowcem LPR do szpitala. Do sprawy zatrzymano 60-letniego Holendra.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godz. 12:30 w okolicach miejscowości Sieniec. Nadleśnictwo zorganizowało tam polowanie dla kilkunastu cudzoziemców, w trakcie którego została postrzelona 46-latka. Kobieta w chwili zdarzenia siedziała za kierownicą auta zaparkowanego na dukcie leśnym. Według wstępnych informacji miała ona przywieźć samochodem część uczestników polowania.

Poszkodowana z raną postrzałową została przetransportowana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Policjanci zatrzymali 60-letniego Holendra biorącego udział w polowaniu i zabezpieczyli broń myśliwską.

Na miejscu był ekspert balistystyki z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Przesłuchano świadków. Wszyscy uczestnicy polowania byli trzeźwi. Szczegółowe okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

(fot. pixabay.com)

Komentarze wyłączone