Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Zakleszczony koń wystawał z transportu. Strażacy rozcinali przyczepę (zdjęcia)

Do nietypowej sytuacji doszło wczoraj wieczorem w okolicach Doliny Służewieckiej w Warszawie. Podczas transportu koni jedno ze zwierząt zakleszczyło się między elementami naczepy i połową ciała wystawało z pojazdu. Na pomoc ruszyli strażacy.

Około godziny 22:00 do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 9 wpłynęło zgłoszenie o nietypowej sytuacji, która miała miejsce podczas transportu koni w okolicach Doliny Służewieckiej. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy ratownicze.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastano samochód ciężarowy służący do przewozu koni, z którego wystawał zakleszczony koń. Pozostałe konie z transportu zostały ewakuowane z pojazdu przed przybyciem zastępów PSP – asp. Rafał Zagóra z PSP w Warszawie.

Działania strażaków polegały na wykonaniu dostępu poprzez odcięcie elementów konstrukcyjnych przyczepy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia weterynarza, który podał zwierzęciu środki uspokajające strażacy odgięli konstrukcję i uwolnili zakleszczonego konia.

Po kilkunastu minutach koń wraz z opiekunami o własnych siłach udał się do pojazdu którym został przetransportowany do kliniki weterynaryjnej.

(fot. PSP Warszawa, źródło PSP Warszawa)

Komentarze wyłączone