Środa, 04 października 202304/10/2023

Sprzedawała alkohol w sklepie, choć sama miała ponad 3 promile. W takcie interwencji usnęła (foto)

Policjanci będą wnioskować o odebranie koncesji na sprzedaż alkoholu dla jednego ze sklepów w gminie Wielgie w woj. kujawsko-pomorskim. Sprzedawczyni pozwalała klientom spożywać w sklepie wysokoprocentowe trunki i sama była nietrzeźwa, gdy obsługiwała klientów.

Policjanci z dobrzyńskiego posterunku pojechali do jednego ze sklepów w gminie Wielgie w związku ze zgłoszeniem dotyczącym nietrzeźwej ekspedientki.

W lokalu zastali mężczyznę spożywającego alkohol. 46-latek został ukarany mandatem karnym.

Dalsza kontrola potwierdziła informacje o tym, że w sklepie obsługuje pijana ekspedientka. Kobieta nie była w stanie utrzymać równowagi i płynnie się wypowiadać, a w oczekiwaniu na osobę, która miała zabezpieczyć sklep, usnęła. Podczas kontroli trzeźwości okazało się, że w organizmie ma ponad 3,3 promila alkoholu.

Z informacji policjantów wynika, że nie jest to pierwsza tego typu sytuacja. Funkcjonariusze już wystąpili o cofnięcie dla sklepu koncesji na sprzedaż alkoholu.

47-letnia mieszkanka gminy Wielgie musi się także liczyć z karą grzywny za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone