Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Dwa tragiczne wypadki na Dolnym Śląsku. Dwie osoby nie żyją (zdjęcia)

Dwie osoby zginęły w dwóch wypadkach, do których doszło w przeciągu kilku ostatnich dni na drogach Dolnego Śląska. Pierwszy miał miejsce w powiecie zgorzeleckim. Śmierć na miejscu poniósł pasażer auta osobowego, które uderzyło w drzewo. Do drugiego wypadku doszło na krajowej piątce, gdzie zderzyły się trzy pojazdy. Śmierć poniósł jeden z kierowców osobówki.

W minioną środę tuż przed godz. 23:00 dyżurny zgorzeleckiej komendy został powiadomiony o wypadku drogowym, do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 296 pomiędzy Czerwoną Wodą a Węglińcem. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 30-letni kierujący pojazdem marki BMW nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniósł 42-letni pasażer pojazdu. Kierowca został przewieziony do szpitala.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło wczoraj ok. godz.8.00 na drodze krajowej nr 5 na wysokości miejscowości Dobromierz. Zderzyły się tam trzy pojazdy: samochód osobowy marki VW Golf, samochód osobowy marki Skoda oraz pojazd ciężarowego marki DAF. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem osobowym marki VW Golf, 36- letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, poniósł śmierć na miejscu.

Okoliczności obu wypadków są ustalane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

(fot. Policja Dolnośląska, źródło Policja Dolnośląska)

Komentarze wyłączone