Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

Nastolatkowie podpalali włosy bezdomnym i kopali po całym ciele. Filmikiem pochwalili się w sieci

Trzech nieletnich napastników w wieku od 13 do 14 lat odpowie za znęcanie się nad bezdomnymi. Sprawcy podpalili im włosy oraz kopali po ciele, a filmem z bulwersującego zdarzenia pochwalili się w sieci. Teraz o losach grupy nastolatków zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

W piątek (01.10.2021) policjanci z Gołdapi w woj. warmińsko-mazurskim zostali poinformowani o niepokojącym filmie, który został opublikowany w Internecie. Na nagraniu widać grupę nastolatków, którzy w Gołdapi znęcają się nad dwoma mężczyznami, m.in. poprzez podpalanie im włosów.

Policjanci natychmiast zaczęli ustalać kim są osoby zarejestrowane na filmie. Poszkodowanymi okazali się mężczyźni borykający się z problemem bezdomności. Po rozmowie z policjantami mężczyźni złożyli stosowne zawiadomienia o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa.

Policjanci szybko ustalili wstępne dane osób, które tego czynu dokonały.

– Jak się okazało były to osoby małoletnie w wieku od 13 do 14 lat. Ich tożsamość została potwierdzona w poniedziałek (04.10.2021). Całość materiałów z prowadzonego w tej sprawie postępowania zostanie przesłana do sądu rodzinnego i to sąd będzie decydował o dalszych losach nastolatków i konsekwencjach, jakie poniosą – przekazała policja.

(fot. Policja, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

5 komentarzy

  1. jak poszkodowani mężczyźni mogli złożyć zawiadomienie o „możliwości popełnienia przestępstwa”?