Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Nie chciał stać w korku, więc pojechał pod prąd. Wiózł autobusem 37 dzieci

Nie chciał czekać w korku, więc wjechał na przeciwny pas ruchu i przejechał przez rondo pod prąd. Nieodpowiedzialny kierowca autobusu przewoził 37 dzieci i 4 opiekunki. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 50, w miejscu gdzie występowały nieznaczne utrudnienia w ruchu. Aby usprawnić poruszanie się pojazdów, policjanci wprowadzili ręczną regulację ruchem na rondzie w Ruszkach.

Kierowca autobusu nie chcąc czekać na swoją kole postanowił ominąć korek. Mężczyzna prawdopodobnie nie widział policjantów na skrzyżowaniu, więc zjechał na przeciwny pas ruchu i przejechał rondo pod prąd. W czasie niebezpiecznych manewrów, kierowca przewoził 37 dzieci wracających z wycieczki i 4 opiekunki.

Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej i poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że był trzeźwy. Mężczyzna wyjaśnił policjantom, że nie będzie stał w korku z dziećmi. Funkcjonariusze sporządzili notatkę do wniosku o ukaranie. Teraz 52-latek będzie tłumaczyć się przed sądem.

(fot. KPP w Sochaczewie, źródło KPP w Sochaczewie)

Komentarze wyłączone