Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Bójka na pokładzie samolotu. Polka pobiła dwie inne pasażerki

51-letnia Polka pobiła dwie inne pasażerki podczas lotu z Egiptu. Nie stosowała się również do poleceń załogi, odmawiała założenia maseczki ochronnej. Podczas interwencji na warszawskim Lotnisku Chopina okazało się, że kobieta jest pod wpływem alkoholu.

Czterech funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych zostało skierowanych do samolotu przylatującego z Hurghady przez dyżurnego operacyjnego Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie.

– Na miejscu załoga wskazała kobietę, która postanowiła uprzykrzyć lot innym pasażerom. Nie stosowała się do poleceń załogi, krzyczała oraz oskarżyła dwie inne pasażerki, że została przez nie okradziona. Niestety nie poprzestała na samych oskarżeniach, użyła wobec nich przemocy fizycznej – przekazali strażnicy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kobieta została wezwana przez funkcjonariuszy GIS do zachowania zgodnego z prawem i pouczona o możliwości użycia wobec niej środków przymusu bezpośredniego w przypadku nie wykonywania wydanych poleceń. Pasażerka dobrowolnie opuściła pokład statku powietrznego i udała się w asyście funkcjonariuszy do pomieszczeń służbowych Straży Granicznej, gdzie została poddana badaniu na zawartość alkoholu. Jak się okazało była pod jego wpływem.

Agresywna Polka została przekazana pracownikom SOL, celem przekazania straży miejskiej, a następnie umieszczenia jej w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych.

Na podstawie art. 210 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo Lotnicze za niewykonywanie poleceń dowódcy statku powietrznego związanych z porządkiem na pokładzie grozi jej kara grzywny w wysokości do 500 złotych. Pobite kobiety stwierdziły, że nie będą składać oficjalnego zawiadomienia.

(fot. pixabay.com, źródło Nadwiślański Oddział Straży Granicznej)

Komentarze wyłączone