Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Chciał się zwolnić z lekcji, ale zawiodła ortografia. Interweniowała policja

16-latek z Mysłowic włamał się do dziennika elektronicznego i napisał sobie zwolnienie z dwóch lekcji. Sprawa szybko wyszła na jaw przez rażący błąd ortograficzny, które popełnił uczeń. Nastolatek za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym.

Policjanci z Mysłowic na Śląsku zatrzymali wczoraj 16-letniego mieszkańca miasta, który włamał się do dziennika elektronicznego szkoły. Mundurowi ustalili, że uczeń wykorzystując nielegalnie zdobyte dane, zalogował się do systemu i napisał sobie zwolnienie „z dwuch lekcji”. Rażący błąd ortograficzny wzbudził podejrzenia nauczyciela.

Opiekun nieletniego zaprzeczył jakoby miał zwolnić go z lekcji i sprawa będzie miała swój finał w sądzie rodzinnym. Okazuje się, że nie jest to pierwsze naruszenie prawa przez 16-latka, dlatego może on trafić do ośrodka wychowawczego lub zakładu poprawczego.

Przełamanie zabezpieczenia elektronicznego to przestępstwo uregulowane w art. 267 par. 1 KK: Kto bez uprawnienia uzyskuje dostęp do informacji dla niego nieprzeznaczonej, otwierając zamknięte pismo, podłączając się do sieci telekomunikacyjnej lub przełamując albo omijając elektroniczne, magnetyczne, informatyczne lub inne szczególne jej zabezpieczenie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. 

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone