Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Groźnie wyglądające zdarzenie na S1. Kierowca fiata miał sporo szczęścia (zdjęcia)

O dużym szczęściu może mówić kierujący osobowym fiatem, który wczoraj w nocy wjechał w stojącą na pasie awaryjnym ciężarówkę. 36-latek wyszedł ze zdarzenia bez szwanku. Za spowodowanie kolizji drogowej został ukarany mandatem karnym.

Do bardzo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 21.30 na drodze ekspresowej S1 w Bielsku-Białej. Na pasie awaryjnym w kierunku Katowic stał unieruchomiony ciągnik siodłowy z naczepą, kierowany przez 54-latka. W tym samym kierunku poruszał się 36-letni kierujący osobowym fiatem. Mężczyzna nie zachował należytej ostrożności podczas omijania ciężarówki i najechał na tył jej naczepy.

W wyniku zdarzenia pojazd uległ niemal całkowitemu zniszczeniu. Jego kierujący na szczęście nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Na miejsce zostali skierowani mundurowi z bielskiej drogówki, którzy zajęli się likwidacją skutków zdarzenia drogowego i ustaleniem jego przebiegu.

Zdarzenie zostało zakwalifikowane, jako kolizja drogowa i kierujący osobowym fiatem został ukarany mandatem karnym. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone