Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Oferowała do sprzedaży torebkę ze skóry krokodyla. Grozi jej do 5 lat więzienia

Kobieta na jednym z portali ogłoszeniowych oferowała do sprzedaży przedmiot wykonany ze skóry zwierzęcia objętego ochroną. Była to damska torebka uszyta ze skóry krokodyla. Teraz autorce ogłoszenia może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wrocławscy policjanci natknęli się na ofertę sprzedażową najprawdopodobniej nielegalnej galanterii damskiej. Sprzedająca wystawiła przedmiot za pośrednictwem popularnego serwisu. Funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą postanowili sprawdzić legalność przedmiotu.

Kobieta, która zamieściła ofertę podczas rozmowy z policjantami przyznała, że torebka została wykonana ze skóry krokodyla. Stanowi to naruszenie przepisów Ustawy o Ochronie Przyrody, oraz Rozporządzenia Rady Europy w sprawie ochrony gatunków dzikiej fauny i flory w drodze regulacji handlu nimi.

Zgodnie z tymi przepisami, oferowanie zbycia lub nabycia okazów określonych gatunków roślin lub zwierząt, w tym skór i produktów z krokodyla, jest zabronione. Kobieta dobrowolnie wydała torebkę, która została zabezpieczona przez policjantów do dalszych sprawdzeń.

Autorce ogłoszenia grozi kara do pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(fot. KMP Wrocław, źródło KMP Wrocław)

Komentarze wyłączone