Poniedziałek, 25 października 202125/10/2021

Wjechał pod prąd na trasę S8, bo tak go poprowadziła nawigacja. Odpowie przed sądem

Na drodze ekspresowej S8 pod Oleśnicą w woj. dolnośląskim doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jak się okazało, sprawca kolizji, wjechał na ekspresówkę pod prąd, bo tak go poprowadziła nawigacja.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z oleśnickiej komendy zostali zadysponowani na drogę ekspresową S8, gdzie doszło do zdarzenia drogowego.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że jeden z uczestników zdarzenia, nie stosując się do znaków drogowych, wjechał na trasę S8 pod prąd, w wyniku czego zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym pojazdem. Na szczęście nikt poważnie nie ucierpiał.

62-latek tłumaczył policjantom, że tak prowadziła go nawigacja.

– Z uwagi na fakt, iż jego skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, które mogło zakończyć się tragicznie dla obu uczestników zdarzenia. Mundurowi będący na miejscu odstąpili od ukarania sprawcy mandatem i skierowali na niego wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymali jego prawo jazdy – przekazał mł. asp. Przemysław Ratajczyk z dolnośląskiej policji.

(fot. Policja, źródło Policja Dolnośląska)

Jeden komentarz

  1. zabierać głupkom PJ