Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Śmiertelnie potrącił rowerzystkę i uciekł. Policja zatrzymała 43-latka (zdjęcia)

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim zatrzymali podejrzanego o śmiertelne potrącenie 59-letniej rowerzystki i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

We wtorek, tuż po 8 rano , do dyżurnego bielskiej Policji wpłynęła informacja o znalezieniu zwłok kobiety przy drodze ze Strabli do Mulawicz, w gminie Wyszki w woj. podlaskim.

Wstępne ustalenia śledczych wskazywały, że 59-letnia rowerzystka została potrącona przez nieznany pojazd, którego kierowca nie udzielił kobiecie pomocy i odjechał z miejsca zdarzenia. Do potrącenia doszło poprzedniego wieczoru, po 18.

Pracujący na sprawą policjanci ustalili podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku i zatrzymali 43-latka w miejscu zamieszkania. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym jechał podejrzany w momencie zdarzenia. Dodatkowo kryminalni ustalili, że 43-latek, chcąc zatrzeć ślady przestępstwa, wymienił w volkswagenie uszkodzone w wyniku zdarzenia elementy.

Mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca gminy Bielsk Podlaski na okres 3 miesięcy. Zgodnie z Kodeksem karnym za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone