Sobota, 24 września 202224/09/2022

Obrażał kobietę w metrze. Do policjanta powiedział „spier… chu…, odpier… się” (wideo)

Mężczyzna podczas jazdy metrem zaczął obrażać kobietę. Policjant po służbie zareagował na tę sytuację upominając go. Ten po chwili rzucił się na policjanta. Agresor został obezwładniony i zatrzymany. Nagranie zajścia trafiło do sieci.

Policjant po służbie przebywając w wagonie warszawskiego metra był świadkiem jak młody mężczyzna wulgarnymi słowami obrażał kobietę. Policjant zareagował prosząc o spokój, jednak to nie poskutkowało. Mężczyzna zaczął obrażać policjanta krzycząc do niego – „spier… chu…, odpier… się”.

Policjant wcześniej okazał legitymację i przedstawił się. Mimo to mężczyzna cały czas był bardzo agresywny. Funkcjonariusz ze względu na bezpieczeństwo pasażerów wydał mu polecenie, aby opuścił z nim pociąg na najbliższej stacji, ale ten odmówił. Następnie pouczył go o użyciu siły fizycznej w przypadku nie zastosowania się do poleceń. Wtedy mężczyzna odepchnął policjanta, szarpał go za ręce i próbował się oddalić.

Policjant w reakcji na tak agresywne zachowanie poinformował go, że zostaje zatrzymany w związku ze znieważeniem i naruszeniem nietykalności funkcjonariusza. Przez cały czas interwencji mężczyzna był bardzo agresywny i wulgarny. Przypadkowy świadek pomógł funkcjonariuszowi w obezwładnieniu agresora.

WIDEO ZOBACZYSZ TUTAJ

(fot. screen wideo YT/Michał Dąbrowski, źródło Policja Polska)

Komentarze wyłączone