Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Ciągnikiem marki „Audi” uciekał przed policjantami (foto)

Policjanci z Legnicy zatrzymali pijanego kierowcę ciągnika, który próbował przed nimi uciekać. Mieszkaniec Legnickiego Pola miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie i posiadał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Legnicy patrolując miejscowość Mikołajowice, zauważyli ciągnik rolniczy poruszający się całą szerokością jezdni. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać mężczyznę do kontroli drogowej. Mimo wydawanych poleceń kierujący ominął radiowóz i przyspieszył. Mundurowi udali się za nim w pościg.

Aby zatrzymać traktorzystę, jeden z funkcjonariuszy wyszedł z radiowozu, pobiegł za uciekinierem, a następnie wskoczył do kabiny ciągnika, obezwładnił kierującego i zatrzymał traktor.

Od mieszkańca gminy Legnickiego Pola była wyczuwalna silna woń alkoholu. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący ma blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto mężczyzna podczas kontroli nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Wtedy wyszło na jaw, że ma dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. KMP Legnica, źródło KMP w Legnicy)

Jeden komentarz

  1. To Marcin z czubów on pracował w Ursusie i jeździ Audi.