Poniedziałek, 08 sierpnia 202208/08/2022

Pchał samochód na nieoświetlonym odcinku autostrady A1. Teraz odpowie przed sądem (foto)

„Mężczyzna pcha samochód na nieoświetlonym odcinku autostrady A1” – takie zgłoszenie otrzymał dyżurny grudziądzkiej policji dzisiejszej nocy. Natychmiast wysłał w to miejsce patrol, który zatrzymał nieodpowiedzialnego kierowcę. Teraz 25-latek za swój czyn odpowie przed sądem.

W nocy z poniedziałku na wtorek dyżurny grudziądzkiej policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy jadącego autostradą A1, że przed zjazdem na węzeł Grudziądz, jakiś mężczyzna, na nieoświetlonym odcinku, pcha samochód. Natychmiast w to miejsce udał się patrol grudziądzkie „drogówki”.

Tuż przed zjazdem, funkcjonariusze zatrzymali 25-letniego mieszkańca Kwidzyna, który pchał skodę fabię. Mężczyzna oświadczył, że w pojeździe uszkodziła się elektryka i chciał go zepchnąć na bramki autostradowe. Mundurowi ustalili, że 25-latek pchał ten samochód już kilkadziesiąt metrów nie zdając sobie sprawy, że stwarza ogromne zagrożenie nie tylko dla siebie i pasażera, który znajdował się w pojedzie, ale również dla innych użytkowników autostrady.

Policjanci ponadto ustalili, że mieszkaniec Kwidzyna ma zakaz prowadzenia pojazdów. Autem zajęła się pomoc drogowa, natomiast o dalszym losie 25-latka zdecyduje teraz sąd. Mężczyzna odpowie za przestępstwo złamania zakazu i wykroczenie w ruchu drogowym.

(fot. Policja Kujawsko-Pomorska, źródło Policja Kujawsko-Pomorska)

Komentarze wyłączone