Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Dwa śmiertelne wypadki z udziałem motocyklistów. Nie żyje 20 i 23-latek

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków z udziałem motocyklistów, do których doszło w niedzielę w woj. łódzkim.

Do pierwszego wypadku doszło w niedzielę około godz. 12.30 w Helenowie (gm. Ozorków) na DW 708. Jak ustalili wstępnie policjanci, 20-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, jadąc w kierunku Ozorkowa, na łuku drogi stracił panowanie nad kierowanym pojazdem w wyniku czego przewrócił się i uderzył w krawężnik. 20-latek został przetransportowany do szpitala, gdzie niestety zmarł. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i miejsca wypadku. Motocykl został zabezpieczony do dalszych badań biegłego.

Do kolejnej tragedii doszło kilka godzin później. Około godziny 16:00 w miejscowości Pątnów na drodze krajowej nr 49, 23-letni kierujący motocyklem marki Suzuki po wykonanym manewrze wyprzedzania kolumny pojazdów, stracił panowanie nad jednośladem i przewrócił pojazd. W następstwie uderzył swoim ciałem w poruszającą się z przeciwnego kierunku mazdę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń kierujący motocyklem poniósł śmierć na miejscu.

Okoliczności obu wypadków są ustalane przez policjantów pod nadzorem prokuratora.

(fot. info112.pl, źródło Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone