Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

„Kopał psa, szarpał oraz uderzał go łańcuchem”. Policjanci zatrzymali 35-latka

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad psem. Z relacji świadków wynika, że 35-latek, kopał, szarpał oraz bił zwierzę łańcuchem. Mieszkaniec gminy Kaźmierz usłyszał zarzuty. Grozi mu do 3 lat więzienia.

W dniu 22 października br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymali zawiadomienie o znęcaniu się nad psem. Do zajścia miało dojść tego samego dnia, a także dzień wcześniej.

Zgłaszający nie znał sprawcy, wiedział jednak, pod jakim adresem dochodziło do przemocy nad zwierzęciem. Dzięki temu, policjanci ustalili, iż podejrzewany o znęcanie nad psem, to 35-letni mieszkaniec gminy Kaźmierz.  

Mundurowi przesłuchali świadków, a także zabezpieczyli materiał filmowy w sprawie. Z ustaleń wynikało, iż sprawca m.in. kopał psa, szarpał oraz uderzał go łańcuchem. Ustalony podejrzany o znęcanie był właścicielem czworonoga.

Policjanci, wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia zajmującego się opieką nad zwierzętami pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie przeprowadzili oględziny oraz sporządzili niezbędną dla dalszego postępowania dokumentację.

Pies został przekazany pod opiekę przedstawicielom towarzystwa opieki nad zwierzętami, którzy zabrali go do gabinetu weterynaryjnego w celu sprawdzenia stanu jego zdrowia.

Podejrzany 35-latek został zatrzymany. Usłyszał zarzut znęcania się nad psem. Prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Postępowanie w sprawie jest w toku. Za znęcanie się nad zwierzętami polskie prawo przewiduje do 3 lat więzienia.

(fot. pixabay.com, źródło KPP w Szamotułach)

Komentarze wyłączone