Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Kierowca autobusu uderzony szklaną butelką w głowę (foto)

Wałbrzyscy policjanci zostali powiadomieni o ataku na kierowcę miejskiego autobusu. Pokrzywdzony został uderzony przez sprawcę szklaną butelką w twarz i z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Do przestępstwa doszło w minioną niedzielę nad ranem, po godzinie 5.30, w autobusie komunikacji miejskiej poruszającym się ul. Długą w Wałbrzychu. Funkcjonariusze pierwszego komisariatu ustalili, że 59-letni kierowca poprosił 52-latka, aby ten wysiadł na najbliższym przystanku, gdyż razem z kolegą spożywał alkohol w pojeździe podczas podróży. Obaj mężczyźni nie mieli również zakrytych ust i nosów w trakcie pobytu w autobusie. Po chwili nietrzeźwy i agresywny 52-letni pasażer uderzył kierowcę trzymaną przez siebie szklaną butelką w twarz i uciekł z miejsca zdarzenia.

W wyniku ataku 59-latek z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci Komisariatu Policji I w Wałbrzychu zatrzymali przestępcę bezpośrednio po zgłoszeniu, nieopodal miejsca zdarzenia.

Agresywny wałbrzyszanin odpowie teraz przed sądem. Za spowodowanie średniego uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

(fot. wideo KPM Wałbrzych, źródło KMP Walbrzych)

Komentarze wyłączone