Wtorek, 09 sierpnia 202209/08/2022

Śmiertelny wypadek na DK11. Nie żyje młody mężczyzna, policja szuka kierowcy vana (zdjęcia)

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej nr 11 między miejscowościami Ciarka a Wojciechów w woj. opolskim. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych zginął 25-letni kierowca jednego z pojazdów.

Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, 25-letni kierujący osobowym oplem calibrą, nie chcąc doprowadzić do czołowego zderzenia z wyprzedzającym na „trzeciego” innym pojazdem zjechał na pobocze, a następnie stracił panowanie nad swoim autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym oplem zafirą.

W wyniku odniesionych obrażeń ciała 25-letni kierowca opla calibry zmarł na miejscu. 30-letnia kobieta, która kierowała zafirą oraz jej pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają teraz szczegółowo przyczyny tego wypadku.

Apel do świadków zdarzenia drogowego

– Kluczborscy śledczy prowadzący postępowanie w tej sprawie apelują do kierowców, którzy 2 listopada 2020r., około godz. 16.25 przemieszczali się na odcinku Kluczbork – Olesno i w tym czasie byli wyprzedzani lub wymijani przez pojazd typu VAN, koloru ciemno szarego o kombinacji numerów z tablicy rejestracyjnej: OB/SOB/ SO3 lub SO8, o kontakt z kluczborska policją pod numer 47 8625 203 lub 112 – napisała policja.

W przypadku posiadania kamerki samochodowej – rejestratora jazdy policjanci proszą o zabezpieczenie materiału filmowego, aby nie uległ usunięciu. Każda informacja może być niezwykle istotna w celu dokładnego odtworzenia przebiegu tego zdarzenia.

(fot. Kluczbork112.pl/KPP Kluczbork, źródło KPP Kluczbork)

Komentarze wyłączone