Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Naczepa zepchnęła z drogi auto osobowe. Kierowca ciężarówki pojechał dalej (wideo)

Kierujący ciężarówką jadąc z dużą prędkością zepchnął z drogi osobowego hyundaia i odjechał z miejsca zdarzenia. 29-letni kierowca osobówki trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 10 w miejscowości Bugaj w gminie Bliżyn w woj. świętokrzyskim. Policjanci drogówki ustalili, że na łuku drogi, w rejonie przejazdu kolejowego kierujący ciężarówką doprowadził do zderzenia z osobowym hyundaiem. Koreański pojazd został zepchnięty na barierę energochłonną, a kierowca ciężarówki nie zatrzymując się odjechała z miejsca zdarzenia.

29-letni kierowca hyundaia został przewieziony do szpitala. Kilka minut po zdarzeniu na ulicy Legionów w Skarżysku świadek wypadku zatrzymał ciężarówkę biorącą w nim udział.

Za kierownicą mercedesa siedział 56-letni obywatel Ukrainy. Twierdził, że nie zauważył, że doprowadził do zderzenia z innym pojazdem.  Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Za rażące naruszenie zasad ruchu drogowego policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Za popełniony czyn zapewne wytłumaczy się przed sądem.

(fot. wideo Policja Świętokrzyska, źródło Policja Świętokrzyska)

Komentarze wyłączone