Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

Znieważyła pomnik Armii Krajowej, nanosząc na niego kolorowe napisy. Policja szuka kobiety z nagrania (wideo)

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Warszawie prowadzą postępowanie dotyczące znieważenia pomnika Armii Krajowej. Kobieta zniszczyła pomnik nanosząc na niego napisy farbą. Wizerunek osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem zarejestrowały kamery.

Policjanci ze śródmiejskiego Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w Warszawie prowadzą postępowanie w sprawie znieważenia pomnika Armii Krajowej. Do zdarzenia doszło w środę 28 października około godziny 15:54. Nieznana osoba zniszczyła pomnik poprzez naniesienie na niego kolorowych napisów przy pomocy farby w spray’u.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez monitoring. Policjanci zabezpieczyli nagrania z kamer, które zarejestrowały wizerunek prawdopodobnej sprawczyni tego przestępstwa.

Kobieta ma długie blond włosy, w dniu zdarzenia ubrana była w granatowy płaszcz, a na ramieniu miała przewieszoną białą torebkę. Informacje w tej sprawie można przekazać dzwoniąc na numer 4772 361 27, 4772 379 40 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: [email protected]

(fot. KRP I – Śródmieście, źródło KRP I Śródmieście)

Jeden komentarz

  1. Gdyby znała trochę historii to by położyła kwiaty. Pewnie nie znała swoich dziadków, może sierota a tak, czego wymagać od pustaka tak i jak od tych obok.