Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Kobieta miała objawy udaru mózgu, a w rejonie nie było wolnych karetek. Pomogli policjanci

Policjanci z Łańcuta w woj. podkarpackim pomogli kobiecie, która miała objawy udaru mózgu, a nie mogła liczyć na przyjazd karetki, ponieważ wszystkie były w tym czasie zajęte. Mundurowych o pomoc poprosił wnuk kobiety.

Do zdarzenia doszło we wtorek przed godz. 16. Na numer alarmowy zadzwonił roztrzęsiony mieszkaniec jednego z łańcuckich osiedli. Mężczyzna prosił o pomoc w przeniesieniu swojej babci do samochodu, którą musi jak najszybciej zawieźć do szpitala.

Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci. Okazało się, że starsza kobieta miała objawy udaru mózgu i wymagała pilnej pomocy medycznej. Niestety w tym czasie wszystkie karetki były zajęte. Dla zdrowia i życia seniorki liczyła się każda minuta.

Policjanci pomogli znieść na kocu bezwładną kobietę do samochodu. Ze względu zagrożenie życia oraz duże natężenie ruchu drogowego, funkcjonariusze natychmiast podjęli decyzję, aby z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego pilotować samochód do szpitala.

Niecodzienny konwój szybko dotarł do jednego z rzeszowskich szpitali, gdzie starszej kobiecie udzielono pomocy.

(fot. Policja Podkarpacka, źródło Policja Podkarpacka)

2 komentarze

  1. Brawo. Policjant też człowiek.

  2. W tym wypatku pomogła tylko policja, wielkie podziękowania dla nich, ani dyżurny ani panowie policjanci którzy przybyli na miejsce nie odmówili pomocy, ich reakcja była bardzo szybka. natomiast 112 i łańcuckie pogotowie segreguje kto ma żyć a kto umrze. Masz 80 lat to już niewarto Ciebie ratować.