Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Pijani rodzice opiekowali się dziećmi. Ojciec miał 3 promile, matka 2

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju interweniowali wobec rodziców, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu opiekowali się dziećmi w wieku 2 i 3-lat. 33-letni mężczyzna miał w organizmie trzy promile alkoholu, a 37-letnia kobieta dwa promile. Grozić im może kara nawet 5 lat więzienia.

Około godziny 23.30 ojciec dzieci wybrał numer alarmowy, prosząc o pomoc. Z jego relacji wynikało, że 3-letnia córka obudziła się z przeraźliwym płaczem i wraz z żoną nie mogą jej uspokoić. Policjanci, którzy pojechali pod wskazany adres od rodziców wyczuli alkohol. Po badaniu alkomatem okazało się, że ojciec miał w organizmie trzy promile, a matka dwa.

Zespół pogotowia ratunkowego, który także przyjechał na miejsce zbadał dziewczynkę. Lekarz nie stwierdził żadnego zagrożenia dla jej życia lub zdrowia. Dzieci trafiły pod opiekę cioci.

Dokumentacja w tej sprawie trafi niebawem do sądu, a policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności sprawy. Jeżeli okaże się, że rodzice narazili dzieci na niebezpieczeństwo, grozić im może nawet 5 lat więzienia.

(fot. info112.pl)

Komentarze wyłączone