Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024

27-latek celowo doprowadził do 90 kolizji, żeby wymusić pieniądze

27-latek celowo doprowadzał do kolizji drogowych, a następnie wymuszał pieniądze od uczestników zdarzeń za szkody poniesione podczas stłuczek. Mężczyzna ma na koncie około 90 takich zdarzeń. Został zatrzymany przez policjantów z Warszawy.

Policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi zatrzymali 27-letniego mieszkańca Warszawy, który znalazł nietypowy sposób na wymuszenie pieniędzy. Policjanci wydziału do walki z przestępstwami gospodarczymi KSP ustalili, że w ostatnich 6 miesiącach tego roku doprowadził do kilkunastu celowych kolizji drogowych. Działał głównie na terenie Pragi Północ.

Mężczyzna powodował stłuczki z innymi pojazdami, a następnie wymuszał od uczestników kolizji pieniądze Na poczet poniesionych strat wynikających z uszkodzenia pojazdów. W zamian obiecywał też, że nie będzie powiadamiał policji.

Jak ustalili pracujący nad sprawą policjanci, 27-latek, działając w ten sposób, doprowadził do około 90 zdarzeń drogowych, które były celowe i zaplanowane. 

Dodatkowo mężczyzna działał również na szkodę różnych towarzystw ubezpieczeniowych nieprawnie ubiegając się o nienależne mu odszkodowania. Policjanci ustalili, że ich kwota mogła wynieść około 250 000 złotych.  

27-latek odpowie teraz za oszustwo. Może mu grozić kara 8 lat więzienia. 
Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

(fot. pixabay.com, źródło Komenda Stołeczna Policji)

Komentarze wyłączone