Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

W bagażniku peugeota przewoził… pięć cieląt (zdjęcia)

Do nietypowej interwencji na drodze doszło w weekend w Ostródzie w woj. warmińsko-mazurskim. Policjanci zatrzymali kierowcę samochodu marki Peugeot, który w bagażniku pojazdu przewoził… pięć cieląt.

W sobotę 7 listopada w godzinach popołudniowych, policjant z ostródzkiej komendy był świadkiem nieprawidłowego przewożenia zwierząt. O niepokojącej sytuacji powiadomił oficera dyżurnego. Ten na miejsce skierował patrol. Po chwili funkcjonariusze zatrzymali opisany pojazd do kontroli.

Jak okazało się, w bagażniku peugeota podróżowało… 5 cieląt. Kierowca samochodu za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym.

W związku z tym, że nie mógł dalej przewozić w ten sposób zwierząt, o pomoc poproszony został znajomy gospodarz, który zobowiązał się zaopiekować cielętami do czasu zorganizowania przez ich właściciela odpowiedniego, zgodnego w przepisami transportu.

(fot. Policja warmińsko-Mazurska, źródło Policja Warmińsko-Mazurska)

2 komentarze

  1. Tak z drugiej strony czy źle im bylo?! Bo moim zdaniem duzo lepiej/wygodniej niz w jakies przyczepce gdzie cielak stoi na nogach a buja go na wszystkie strony. Nie maja sie czego czepiac .A to psa mozna tak przewozic?

  2. A zgodny z przepisami transport różni się tylko tym żę trzeba odprowadzać do weterynarii opłatę roczną w wysokości 800zł/rok. Chore przepisy, że rolnik nie może przewieść zwierząt po ich zakupie.