Sobota, 24 lutego 202424/02/2024

Strażacy uratowali sowę uwięzioną w szpitalu FOTO

W niecodzienną akcję ratunkową zaangażowani zostali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Ich celem nie była gaszenie pożaru czy udzielanie pomocy w wypadkach drogowych, lecz uwolnienie nietypowego gościa z jednego z pomieszczeń technicznych szpitala.

Pracownicy placówki medycznej natknęli się na nietypowy problem, gdy do jednego z pomieszczeń technicznych dostała się sowa przez otwór wentylacyjny. Pomimo prób, nie byli w stanie samodzielnie poradzić sobie z sytuacją i uwolnić ptaka.

Na szczęście na miejscu pojawiła się ekipa strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 w Gdańsku, gotowa podjąć nietypowe wyzwanie. Dzięki ich sprawnemu działaniu udało się skutecznie złapać sówkę i zapewnić jej powrót na wolność.

Choć interwencja ta mogła wydawać się mało istotna w porównaniu z typowymi zadaniami strażaków, jak gaszenie pożarów czy udzielanie pomocy w wypadkach, pokazuje ona wszechstronność i gotowość do działania w każdej sytuacji, jaką cechują się strażacy.

(fot. źródło informacji KM PSP Gdańsk)

3 komentarze

  1. Czy sowa po uratowaniu trafiła do szpitala na badania?

  2. Sowa i Przyjaciele

    Sowa w szpitalu a gdzie przyjaciele

  3. Boskie zdjęcie.Ciekawe, jak udało się strażakom bezpiecznie uwolnić ptaka ?