Piątek, 18 czerwca 202118/06/2021

Ukradł 3 puszki z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci (foto, wideo)

31-latek podejrzany o kradzież 3 puszek z datkami na leczenie chorych dzieci usłyszał zarzuty kradzieży zuchwałej. Mężczyźnie kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu w sklepach na terenie Białegostoku w woj. podlaskim, doszło do kradzieży puszek z pieniędzmi na leczenie chorych dzieci.

W miniony czwartek rano, białostocki dyżurny otrzymał informację o kradzieży puszki z datkami w sklepie przy ulicy Bohaterów Monte Cassino. Zgłaszający podał rysopis mężczyzny oraz kierunek, w którym uciekł.

Po niespełna 15 minutach od zdarzenia, policjanci na przystanku autobusowym, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podanemu przez zgłaszającego. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego.

Pracownik sklepu potwierdził, że to ten mężczyzna ukradł z lady puszkę. Ponadto, mundurowi ustalili, że 31-latek jest odpowiedzialny za kradzież 2 innych puszek charytatywnych ze sklepów na osiedlu Piasta oraz Starosielce.

Łączną kwotę strat oszacowano na blisko 2 tysiące złotych. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu 31-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

(fot. KWP Białystok, źródło KWP Białystok)

Komentarze wyłączone