Poniedziałek, 02 października 202302/10/2023

„Nie zauważył ronda, więc przejechał je na wprost”. Miał blisko 2 promile (foto)

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali 27-letniego mieszkańca Śląska, który wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 2 promile alkoholu, w efekcie czego nie zauważył dużego ronda, przez które przejechał na wprost, uszkadzając samochód oraz infrastrukturę drogową.

Do zdarzenia doszło w nocy z 9 na 10 listopada tuż przed godziną 3.00. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło w Bielanach na ulicy Kęckiej. Dojeżdżając na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze od razu zauważyli uszkodzoną latarnię, znaki drogowe, rondo oraz stojący w zatoczce autobusowej uszkodzony samochód marki Mercedes obok którego stało dwóch mężczyzn.

W trakcie czynności okazało się co było przyczyną tak dużych uszkodzeń.

– Badanie stanu trzeźwości 27-letniego mieszkańca powiatu będzińskiego wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna stwierdził, że nie zauważył ronda, więc przejechał je na wprost. Policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 27-letniego pasażera, które wykazało nieco ponad 2 promile alkoholu – przekazała aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy KPP w Oświęcimiu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

(fot. KPP Oświęcim, źródło KPP Oświęcim)

Komentarze wyłączone