Poniedziałek, 28 listopada 202228/11/2022

Pijany kierowca BMW uszkodził 8 zaparkowanych pojazdów (zdjęcia)

Kierowca BMW uszkodził osiem zaparkowanych pojazdów. Jak się okazało przyczyną utraty panowania nad BMW okazał się alkohol. 54-letni wrocławianin miał ponad 2,5 promila tej substancji w swoim organizmie. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego z Wrocławia zostali wczoraj po południu skierowani na ulicę Dobrzyńską, gdzie miał oczekiwać świadek zdarzenia drogowego z ulicy Krasińskiego. Policjanci już po chwili byli na miejscu i po szybkim rozeznaniu się w sytuacji zatrzymali 54-letniego kierującego osobowym BMW.

Jak ustalili mundurowi, kierujący BMW jadąc ulicą Krasińskiego, stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego uderzył w zaparkowane przy jezdni samochody. Uszkodzeniu uległo 8 pojazdów, a także auto sprawcy.

54-latek próbował kontynuować jazdę, ale ze względu na poważne uszkodzenia prowadzonego przez siebie BMW było to niemożliwe. Mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało 54-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy BMW, a także dowód rejestracyjny jego pojazdu. Dalszą podróż mężczyzna kontynuował już w towarzystwie policjantów, zmierzając w kierunku najbliższego komisariatu.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności.

(fot. KWP Wrocław, źródło KWP Wrocław)

Komentarze wyłączone