Środa, 06 grudnia 202306/12/2023

Poszukiwany 26-latek wpadł, bo jechał na gapę autobusem

W ręce policjantów trafił poszukiwany przez sąd 26-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna wpadł, jadąc na gapę miejskim autobusem. Gdy na miejscu zjawiła się policja, okazało się, że 26-latek ma do odbycia karę więzienia.

Do zdarzenia doszło we wtorek około 17.00. Dyżurny pierwszego komisariatu odebrał wezwanie od kontrolerów miejskiego przewoźnika do pasażera, który nie posiadał biletu w autobusie linii nr 15 i odmówił wylegitymowania się, uniemożliwiając tym samym wystawienie mandatu.

Mundurowi ustalili tożsamość 26-latka i sprawdzili go w policyjnej bazie danych. Wtedy okazało się, że jest on poszukiwany przez bielski sąd, celem doprowadzenia do zakładu karnego w związku z zasadzoną karą więzienia.

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do bielskiej komendy. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, stróże prawa doprowadzili 26-latka do zakładu karnego, gdzie zgodnie z dyspozycją sądu odbędzie swoją karę. Będzie także musiał zapłacić mandat za jazdę na gapę, która doprowadziła go w tym przypadku za kraty aresztu.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone