Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Zaatakował i zgwałcił pielęgniarkę. Policja szuka sprawcy zabójstwa sprzed 19 lat

Policjanci z podlaskiego Archiwum X dążą do wyjaśnienia zabójstwa 30-letniej pielęgniarki z Białegostoku. Kobieta 19 lat temu została zaatakowana i zgwałcona przez nieznanego mężczyznę. 30-latka zmarła w szpitalu. Do tej pory nie udało się ustalić sprawcy.

Do tragedii doszło w w sierpniowy wieczór 2001 roku, na osiedlu Sienkiewicza w Białymstoku. Wówczas, 30-letnia kobieta wracając do domu, została zaatakowana i zgwałcona. Na skutek poniesionych obrażeń, 30 latka po kilku miesiącach, zmarła w szpitalu.

Policjanci pracujący wtedy nad rozwiązaniem zbrodni odtworzyli ostatnie godziny z życia 30-letniej Agnieszki D.

Kobieta była pielęgniarką i pracowała w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Została zaatakowana kilkanaście metrów od swojego bloku tuż po tym, jak odprowadziła kuzynkę na przystanek autobusowy, przy ulicy Piłsudskiego.

Jak ustalili śledczy, sprawca wykazywał ogromne zdeterminowanie w swoim działaniu. Mężczyzna zaatakował kobietę pomimo tego, że niedaleko miejsca zdarzenia przebywali mieszkańcy osiedla.

Policjanci na podstawie zeznań świadków sporządzili portrety pamięciowe sprawcy. Zebrane w toku prowadzonego śledztwa informacje wskazują, że był to mężczyzna najprawdopodobniej w wieku około 30 lat, wzrostu około 170 centymetrów, szczupłej budowy, o pociągłej twarzy i ciemnych włosach. Tamtego wieczoru ubrany był w kremową koszulkę polo i ciemne spodnie.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny proszone są o kontakt z Wydziałem Dochodzeniowo – Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod numer 47 711 31 20 oraz 47 711 2172, numer alarmowy 112 lub najbliższą jednostkę Policji. Wszystkim osobom zapewniamy anonimowość.

W przedstawionych wizerunkach uwzględniona została progresja wiekowa.

(fot. Policja Podlaska, źródło Policja Podlaska)

Komentarze wyłączone