Czwartek, 18 sierpnia 202218/08/2022

Pijany kierowca dachował. W samochodzie były jego trzy małe córki (foto)

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 37-letni kierowca samochodu osobowego, który pijany wsiadł do auta, następnie w trakcie jazdy stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 2,5 promila w organizmie i wiózł trzy córki.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 18, w gm. Wolbrom w woj. małopolskim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca osobowego renaulta stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego samochód dachował i zatrzymał się na podwórku jednej z posesji.

Jak się okazało kierowca był kompletnie pijany. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie wiózł autem swoje trzy córki, w wieku od 6 do 9 lat. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. O zdarzeniu poinformują również Sąd Rodzinny, celem wglądu w sytuację opiekuńczo-wychowawczą w rodzinie.

Sprawca zdarzenia odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia, a także za spowodowanie kolizji drogowej. Niebawem mężczyzna stanie przed sądem. Za te czyny grozić mu będzie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Małopolska, źródło Policja Małopolska)

Komentarze wyłączone