Środa, 10 sierpnia 202210/08/2022

Tragiczny finał interwencji policji. Funkcjonariusz śmiertelnie postrzelili 35-latka

Tragicznie zakończyła się interwencja koszalińskich funkcjonariuszy w Warninie w woj. zachodniopomorskim. Policjanci zostali wezwani do agresywnego mężczyzny. Jeden z funkcjonariuszy postrzelił 35-latka z broni służbowej. Mimo reanimacji ranny mężczyzna zmarł.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 19 listopada nad ranem w gminie Biesiekierz. Około godz. 3:40 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zostali wezwani do awantury domowej. Policjantów zaalarmowała rodzina, która obawiała się 35-latka.

Na miejscu policjanci zastali mężczyznę, który trzymał w rękach dwa noże. Pomimo wezwania do odrzucenia niebezpiecznych przedmiotów agresor zaatakował nimi funkcjonariuszy. W związku z tym policjanci oddali strzały ostrzegawcze, a następnie użyli broni służbowej. Jeden z oddanych strzałów ranił 35-latkaw okolicę szyi. Mimo natychmiast udzielonej pomocy medycznej postrzelony mężczyzna zmarł – przekazała kom. Monika Kosiec, oficer prasowy koszalińskiej komendy.

Czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Koszalinie, wszczęte zostało również wewnętrzne postępowanie przez Wydział Kontroli KWP w Szczecinie.

(fot. Policja)

2 komentarze

  1. Już ich nie uczą gdzie się strzela ? może od razu w łeb ?

  2. Jak by go tylko postrzelił to na pewno w sądzie obronił. A tak to cóż………..policjant oddał sześć strzałów ostrzegawczych i następnie strzelił do bandziora……..