Piątek, 02 grudnia 202202/12/2022

Kierowca BMW wpadł do rowu. Był pijany i miał zakaz kierowania pojazdami (zdjęcia)

23-letni kierowca BMW stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu, kompletnie niszcząc auto. Mężczyzna był pijany i miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz grozi mu nawet 5 lat więzienia.

W czwartek 19 listopada po godzinie 21.00, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Długiej pomiędzy miejscowościami Łubie a Księży Las w woj. śląskim, doszło do zdarzenia drogowego.

Na miejscu policjanci ustalili, że 23-letni kierowca BMW nie zachował należytych środków ostrożności, stracił panowanie nad autem i wpadł do przydrożnego rowu.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 23-latka. Szybko wyszło na jaw, że przyczyną utraty panowania nad samochodem był alkohol krążący we krwi mężczyzny. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mieszkaniec powiatu gliwickiego miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto mężczyzna w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę, gdyż posiadał wydany przez sąd w Zabrzu w październiku tego roku zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

23-latek z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Tam pobrano mu krew do badań. Wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowego zakazu grozi mu wysoka grzywna i do 5 lat więzienia.

(fot. Policja Śląska, źródło Policja Śląska)

Komentarze wyłączone