Czwartek, 08 grudnia 202208/12/2022

Pacjent wypadł z okna szpitala w Poznaniu. Był zakażony koronawirusem

60-letni pacjent Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu wypadł z okna znajdującego się na szóstym piętrze budynku. Mężczyzna zginął na miejscu. Okoliczności zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Do tragedii doszło w piątek wieczorem w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej 3. Jak ustalono, 60-letni mężczyzna zakażony wirusem SARS-CoV-2 w czwartek, 19 listopada trafił do placówki z covidowym zapaleniem płuc. W piątek po południu pacjent z nieznanych przyczyn wypadł z okna oddziału urologicznego znajdującego się na szóstym piętrze.

W wyniku odniesionych obrażeń 60-latek zginął na miejscu. Policjanci pod nadzorem prokuratura, ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia.

W związku ze śmiertelnym wypadkiem wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk podjął decyzję o rozszerzeniu zakresu kontroli palcówki trwającej od 17 listopada.

Sprawę bada Wielkopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, który natychmiast po uzyskaniu informacji o tragicznej śmierci pacjenta Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu podjął kroki mające na celu wyjaśnienie sytuacji.

(fot. Jakub Torec/Wikipedia)

Komentarze wyłączone