Czwartek, 06 października 202206/10/2022

Ciężarówka wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. Nie żyje kierowca (zdjęcia)

40-letni kierowca ciężarówki zginął w tragicznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek na drodze krajowej nr 71 w Zgierzu w woj. łódzkim. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Około godziny 12.30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na ul. Aleksandrowskiej w Zgierzu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes z naczepą, z nieznanych przyczyn zjechał z drogi na przeciwległe pobocze, gdzie po przejechaniu przez rów uderzył w przydrożne drzewo.

Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy. W chwili ich przybycia nieprzytomny kierowca znajdował się poza pojazdem. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej, którą kontynuował zespół ratownictwa medycznego. Niestety, poszkodowanemu nie udało się przywrócić czynności życiowych. Lekarz stwierdził zgon 40-letniego mężczyzny.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było pęknięcie opony. Dokładne okoliczności wypadku ustalają zgierscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

(fot. PSP w Zgierzu, Policja Łódzka)

Komentarze wyłączone